Specialister i klimastyring

Vi leverer, opsætter og servicerer produkter og løsninger til styring af klima og vand i gartnerier.

Dansk produceret kvalitet

Vi producerer selv i Danmark og har nyskabende medarbejdere, der tænker ud af boksen for dit gartneri.

Gartnernes totalpartner

I samspil med dine krav kan vi være din totalpartner inden for innovative løsninger til styring af klima og vand.

Fokus på udvikling og feedback

Kan vi gøre det lidt anderledes, lidt bedre? Det er grundtanken i vores hverdag.

​Kontakt Danvan

For at se dette Googlemap skal du acceptere marketing cookies.

Administrer samtykke

Kontaktpersoner​

Bo Jørgensen

CEO

Tlf.: +45 4031 8399

bo@danvan.dk

Jeannette Jørgensen
Teknisk salg

Tlf.: +45 2124 8399
jeannette@danvan.dk

Mike Mathiesen
Økonomiansvarlig

Tlf.: +45 4216 9619

mlm@pilegaard-henriksen.dk

Lasse Larsen
Daglig leder

Tlf.: +45 4045 6111

lasse@danvan.dk

Susanne Lillelund
Administration
​Tlf.: +45 2462 4555
susanne@danvan.dk

Trine Jacobsen

Lønningsbogholder

Tlf.: +45 6316 7606

trj@pilegaard-henriksen.dk

Jens Andersen
Service Leder Priva og
​Teknisk Salg

Tlf.: +45 2925 6399                   jens@danvan.dk

Lars Hansen
Priva Tekniker
Tlf.: +45 4014 8399
larshansen@danvan.dk

Carsten Nykjær

Priva og Automation
​Tlf.: +45 4023 9346

cnp@danvan.dk

Kenneth Krøis
Teamleder, Teknisk Vand Fyn

Tlf.: +45 2324 8399

kk@danvan.dk

Mikael Bruus

Teknisk Vand

Tlf.: +45 2463 4338

mb@danvan.dk

Søren Madsen

Teknisk vand

Tlf.: +45 2424 7377

som@danvan.dk

Patrick Jensen

Intern kontrol og PLC programmør

Tlf.: +45 4026 1399

patrick@danvan.dk

Michael Jungfeldt

Teamleder, PLC afdelingen

Tlf.: +45 2968 0678

mbj@danvan.dk

Jimmi Larsen
Konstruktør

Tlf.: +45 2098 4287

jsl@danvan.dk

​Nicolai Kristensen

PLC-programmør

Tlf.: +45 2054 5166

ndk@danvan.dk

Frederik Yssing

PLC programmør og UL

Telefon kommer snart.
fy@danvan.dk

Anders Pedersen

Værkstedsmand

Tlf.: +45 4044 3813

ap@danvan.dk

Harald Langner

Lagermand

Tlf.: +45 2167 9640

Afdeling Jylland

Martin Veigaard
Teamleder, Teknisk Vand Jylland

Tlf.: +45 4030 8399
martin@danvan.dk

Afdeling Sjælland

Tim Steen Andersen
Priva Tekniker Sjælland
Tlf.: +45 4021 7111
tim@danvan.dk

Asia

Xander van der Zande

Sales Manager, Asia

Tlf.: +31(0)6 5027 7510

xander@dandutch.com

Kontakoplysninger

Danvan A/S

Cikorievej 4
5220 Odense SØ

Telefon: +45 6592 5600

Email: danvan@danvan.dk
Web: www.danvan.dk

Hvad mener vores kunder?

"Speeds up the mixing time"

Firstly I would say thanks very much with your introduce of Micro Mixing 100 and your great technical support...

Steven, Grow Green Farming

"Minimum on manual labour"

I’m happy with your Micro Mixer 200 with 2 recipe program compared with my previous mechanical dosing system.

Luiz Khor, Vegelife Cameron Highlands

"Improving my plants quality"

Thanks for your introduce of Micro 200 Fertilizer mixer, with this machine it help me shorten the fertilizer mixing time.

Rampai Interlek, Gallon

"Thanks to the people at Danvan"

After one cycle of crops we notice this Micro Mixer bring us a good result on agricultural.

YG & CHL

Se flere udtalelser fra vores kunder

Danvan A/S      Cikorievej 4, DK-5220 Odense SØ      +45 6592 5600      danvan@danvan.dk